מסע תרבותי קייב 2017, משחק החיים: תל אביב–קייב

 

 

משלחת לקייב 2017

משחק החיים: תל אביב – קייב

משלחת של תלמידי 'האקדמיה לאומנויות הבמה של דים אמור' לקייב התארחה באוניברסיטה הגדולה. זה כבוד עצום ואחריות גדולה. תלמידי 'האקדמיה לאמנויות הבמה' מקבלים פרספקטיבה על עולם המשחק ונחשפים לשיטות לימוד שטרם נראו בארץ. במהלך המסע קיימנו גם חילופי סטודנטים בין האקדמיה לבין האוניברסיטה הלאומית לתרבות בקייב (  KNUKiM )ואנחנו ממשיכים להוכיח במעשים כי לכשרון אין גבול.

בפעם השלישית בהיסטוריית 'האקדמיה לאומניות הבמה של דים אמור' ובהיסטוריית בתי הספר למשחק בארץ בכלל, טסו סטודנטים נבחרים לקייב, בירתה והעיר הגדולה ביותר באוקראינה. 'הסטודנטים שנבחרו לפרויקט המיוחד הזה הם צעירים וצעירות מכל רחבי הארץ מתוך 450 תלמידים הלומדים משחק בקורסים שונים ב 'האקדמיה לאומניות הבמה של דים אמור'.

מטרת הטיסה, מעבר למסע אומנותי היווה נקודת שיא מקצועית במסגרת לימודי המשחק של עבודה אינטנסיבית במהלך שבוע ימים מלאים של הסטודנטים ישראלים אל מול שחקנים אוקראיניים בעלי שם עולמי. הסטודנטים לקחו חלק פעיל בתפעול ההצגות בתיאטרון הלאומי 'לֶסְיָה אוּקְרָאִינְקַה' , חשוב לדעת: בחודש 09.2017 הצגה "מכשפה" של האקדמיה לאמנויות הבמה תעלה בתיאטרון הלאומי לסיה אוקראינקה .

בפעם הראשונה הצגה של בית ספר למשחק ישראלי תעלה בחו"ל בתיאטרון רפורטוארי ( לא במסגרת הפסטיבל ). 'האקדמיה לאמנויות הבמה של דים אמור' ברמה משחקית מאוד גבוהה, כך ציינו בתיאטרון הלאומי בקייב.

הצגה מכשפה

במהלך שבוע דינמי ואינטנסיבי, עמוס חוויות, הסטודנטים השתתפו בכיתת אומן, לקחו חלק פעיל בהצגות שהוצגו

האוניברסיטה הלאומית לתרבות בשם מיכאיל פופלבסקי בקייב (  KNUKiM )  .

התלמידים שלנו למדו 8 שעות יומיות באוניברסיטה הלאומית לתרבות בקייב (  KNUKiM ).  את התוכנית המגוונת שהסטודנטים התנסו ושיתוף הפעולה הפורה בין הסטודנטים הישראלים לסטודנטים בקייב.

הסטודנטים של האוניברסיטה הופיעו לפנינו בשישה הצגות ואחת מהן, הצגה מרגשת במיוחד שלא הותירה עין אחת יבשה, היתה על היחסים בין גבר לאישה שתורגמה לאנגלית ולעברית.

 בבד בבד קיימנו הרצאה במוזיאון הבית על שם מיכאיל בולגקוב. מיכאיל בולגקוב הינו סופר ומחזאי אשר נכנס לקלאסיקה העולמית בתור הסופר המיסטי, כמו כן אחד הצירות המפורסמות – " אמן ומרגריטה". את היצירות של מיכאיל בולגקוב תרגמו ל 37 שפות, כמו כן ניתן לרכוש את הספרים גם בישראל.

כמו כן, ביקרנו בקייב במוזיאונים, כנסיות, מרכז העיר, עיר העתיקה, שוק הפשפשים, פיסול רחוב, בשכונת האמנים ויוצרים וכו'.

בית הספר 'האקדמיה לאומנויות הבמה' אמנם צעיר מבין בתי הספר למשחק הותיקים בארץ אך מבין פורצי הדרך בתוכנית הלימודים הייחודית הנותן במה וחשיפה למפגש בינלאומי בין סטודנטים בארץ לתיאטראות בחו"ל, מאז הקמתה כלפני 3 שנים , המהווה עבורם נקודת שיא חסרת תקדים כבר במסגרת לימודיהם.

לטיסה הצטרפו 24 סטודנטים נבחרים מהאקדמיה. הסטודנטים הנרגשים חוו מפגש חוויתי מלמד יוצא דופן ושבו לארץ עמוסים בניסיון בתעשייה הדינמית ברמה בינלאומית.

במהלכה הציגו הסטודנטים מונולוגים בשפה העברית לפני קהל אוקראיני, שכמובן אינו דובר השפה העברית, ובכל זאת הקהל צחק, התרגש והזדהה עם השחקנים הישראלים שניתן להם לראשונה הזדמנות מרגשת להופיע מול קהל בחו"ל, חלומו הרטוב של כל שחקן.

'לתרבות אין מילים, צבע עור או שפה. זה מדהים איך שהאוקראינים תרגמו את המונולוגים לרגש', מסכם דים אמור. הקהל פרץ במחיאות כפיים סוערות ואף הגישו לשחקנים מתנות. היו שם לא מעט דמעות של אושר. זאת ועוד, הסטודנטים שלנו הופיעו במופע מונולוגים בתיאטרון רחוב בפני העוברים והשבים, ובאופן מפתיע ומרגש כאחד, תיירים לבנונים התלהבו וחבקו אותנו.

דים אמור, שהינו מייסד ומנהל 'האקדמיה לאומנויות הבמה', נכון להיום גם מורה למשחק היחיד בארץ שמלמד בחו"ל ושיטתו מצליחה ביותר. הוא מרצה באוקרינה ומקומות נוספים בחו"ל בבתי ספר למשחק ב'ניתוח דמויות ואימפרוביזציה'.ההרצאה בפני 700 סטודנטים נבחרים מאוניברסיטאות תרבות ואמנות בקייב על שיטתו הייחודית שפיתח אמור, בה נטלו חלק כמובן גם הסטודנטים מישראל. המפגש הרב תרבותי בין הסטודנטים היתה חוויה מעצימה, מעוררת, מלמדת ומעשירה לשני הצדדים וגשר תרבותי ואומנותי בין ת"א- קייב.

לאור ההצלחה חסרת התקדים 'האקדמיה לאומניות הבמה' תחל בתוכנית חילופי סטודנטים, והסטודנט האוקראיני מאוניברסיטה הלאומית לתרבות אמנות מגיע ללמוד באקדמיה לאמנויות הבמה, בת"א. הוא יגיע לארץ במהלך שנת 2017 – 2018. סרגיי קריקונקו נבחר על ידי דים אמור עקב עבודתו המרשימה.

בעקבות ההצלחה הרבה, בית הספר 'האקדמיה לאומנויות הבמה' עתידה לטוס ברביעית, והפעם למוסקבה.

לפרטים לחץ כאן.


גלריית תמונות – לחץ כאן


להרשמה התקשרו :
טל': 077-5518861
נוסף:   050-3350753

בימי א'-ה'
בין השעות:   11:00-18:00

mail:info.academyart@gmail.com

כתובת: רח' המסגר 56, תל אביב – יפו .
אין עוד מקום כזה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים