דיאלוגים גבר וגבר קרום

האקדמיה לאמנויות הבמה

מאגר דיאלוגים

ilg;ui;guij;

 

 

קרום

בית תוגתי. ערב. תוגתי. נכנס קרום.

קרום: שלום, תוגתי. חזרתי לפנות ערב.

תוגתי: ראית קצת, מה?

קרום: שום דבר. רוב הזמן ישנתי. ׳שם בחוץ-לארץ, החיים…׳  – לא מצאתי. כנראה שאני אוהב יותר לחשוב על נסיעה, מאשר לנסוע. אתה הרי מכיר אותי: רוצה הרבה רצונות, אבל בלי לעשות. מחכה כרגיל שייכתב לי מתחת ליד הרומאן הגדול של המאה. מחכה כרגיל שאפגוש יום אחד ברחוב, לגמרי במקרה כמובן, יפהפייה עשירה שתרצה לפתע בי, רק בי…

תוגתי: כמובן שלא בי, אני לא מהווה בשבילך תחרות, אני חולה.

קרום: ומעל לכל, מחכה שבאיזה אורח פלא אמצא את עצמי יום אחד מחוץ לשכונה הזאת, מחוץ לעיר, בבית לבן מוקף גינה, הרחק מהאוטובוסים והעשן, עם אשה יפה ומגרה ושני ילדים.

תוגתי: קרא לאחד מהם על שמי.

קרום: בדבר אחד אתה מוכרח להודות, שהצלחתי עד היום, למרות כל הבטלנות שלי: לא להתחתן. כי להתחתן ולהוליד ילדים פה, בשכונה הזאת, עם משכורת של פקיד, זה סוף כל החלומות. תביט איך נראים פה כולם. בושה. לא. לא אני. אני רוצה לקחת לי עכשיו איזה שנה-שנתיים. לשבת ולכתוב רומאן על השכונה הזאת, לעשות ממנו כסף ולהגיד שלום. שלום לכם רבותי, התפרנסתי לי קצת מחייכם ומסבלותיכם, עכשיו אני הולך לחיות, שתחנקו. [פאוזה]

חבל לי רק על אמי. היא מזדקנת. רצתה עוד להספיק לנכד.

תוגתי: קרום……

קרום: מה התרחש בינתיים פה?

תוגתי: כלום. שמעת בטח שטרודה הולכת עם מישהו אחר. שמו תכטיך. גמר טכניון, או גומר טכניון.

קרום: טרודה היא שלי ברגע שאני קורא לה. כרגע אני פשוט לא מעוניין.

[קם]

תוגתי: קרום, אני רציתי לשאול אותך משהו.

קרום: לא מוכן לשמוע יותר את השאלה הזאת.

תוגתי: רק עוד פעם אחת, קרום.

קרום: בשום אופן לא.

תוגתי: תהיה בן-אדם, קרום. תראה, אני חולה. שאלה קטנה עם תשובה קטנה. תגיד לי רק ׳כן׳ או ׳לא׳.

קרום: אלוהים, למה חזרתי!

תוגתי: מתי יותר כדאי לי לעשות התעמלות, בבוקר או בערב?

קרום: בבוקר.

תוגתי: תן לי קודם להשמיע לך את השיקולים לכאן ולכאן.

קרום: אני מכיר כבר בעל-פה את כל השיקולים לכאן ולכאן.

תוגתי: תן לי פעם אחרונה להשמיע לך את השיקולים, ואחרי זה תיתן לי תשובה סופית ואחרונה. זה לא סוד שהצרה עם הבריאות שלי היא שעד היום אני מתלבט אם לעשות התעמלות בבוקר או בערב. אם בבוקר, לפני יום העבודה קיים חשש שההתעמלות מעייפת ואני אהיה עייף בעבודה: ואם בלילה, לפני השינה, קיימת אפשרות שההתעמלות מרעננת, ואז יהיה לי קשה להירדם: ובצהריים זה לא בא בחשבון, כי אני לא איש פשרות, אצלי זה בתחילת היום או בסוף היום. כרוכות בזה גם בעיות אחרות, כמו בעיית הרחצה למשל. אם אני מחליט להתעמל בבוקר, אני עושה אחרי זה מקלחת, ואז, אחרי יום העבודה מה יהיה, אני שוב אתקלח? זה לא ריאלי, בייחוד לא בחורף. ואם להתעמל בלילה, לפני השינה, כמובן שאין אז טעם להתקלח בבוקר, אבל אז צפה שוב השאלה, אולי המים מרעננים ויותר כדאי לי בבוקר? חמש-עשרה שנה אני מתחבט בבעיה, ובכל פעם שאני מחליט משהו, אני נתקל במאמר בעיתון שמוכיח את ההיפך. למה לא עושים אחת ולתמיד קונגרס רפואי בינלאומי על הבעיה הזאת ומחליטים סופית? רבותי הדוקטורים, אתם הורגים אותנו. עכשיו תגיד לי את התשובה הסופית שלך, בתנאי שלקחת את כל השיקולים בחשבון.

קרום: בבוקר.

תוגתי: ואם ההתעמלות מעייפת?

קרום: שלום.

תוגתי: תענה לי, אתה רואה כמה אני סובל, אני הרי לא נהנה מהשאלות האלה, אבל הן שורפות אותי. נו, תגיד לי כבר, אם בבוקר, אולי ההתעמלות מעייפת?

קרום: תוגתי, אתה אדם בעל תשוקה חולנית לבריאות ולי אין יותר כוח אליך. זוהי תשובתי הסופית.

תוגתי: כלומר ענית לי "בבוקר" רק כדי להיפטר מהשאלה. אתה רואה? איך אני יכול לקבל את החשובות שלך ברצינות? על מה אתה מסתמך כשאתה אומר "בבוקר"? אה? אתה רופא?

קרום: לילה טוב.

[יוצא]

תוגתי: [לעצמו]

כתוצאה מכל הספקות המכרסמים האלה חליתי. חליתי. עכשיו אין כבר בכלל מה לדבר על התעמלות. אפילו לבכות אני לא יכול.

* לשימוש אישי בלבד

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים