דיאלוג אישה ואישה אביב

האקדמיה לאמנויות הבמה

מאגר דיאלוגים

ilg;ui;guij;

 

 

אביב

(רואים את הסלון הבית של אביב שעשוי מקוביות, ארבע קוביות כספה גדולה בעומק, שני קוביות בודדות בצדדים ככורסאות והקובייה הארוכה כשולחן באמצע,  נמצאות בבית שרה האימא של אביב ורחל הסבתא שלה שגרה איתם מאז שהתאלמנה, כעת היא סורגת על אחד "הכורסאות", שרה מטאטא את הבית והסבתא מרימה את הרגלים שתטאטא מתחתם )

שרה: שמעתי בחדשות שיהיה היום חמסין

רחל: (לא שומעת טוב) מההה?

שרה:  יהיה חמסין, חמסין.

רחל: אהה.. את מכינה חמין.

שרה: לא, לא חמין, ח,מ,ס,י,ן, שרב, חם, חם (מדגימה חום בלתי נסבל)

רחל: אהה הבנתי, יהיה חם היום, זה חום זה? את בכלל יודעת מה זה חום? כל מקום יש היום מזגן ומים קרים, כשאנחנו בשנות החמישים ייבשנו את הביצות של עמק החולה, זה נקרא חום! עבדנו כמו חמורים בחום של 50 מעלות, רכבנו אז על חמורים וגמלים, גרנו באוהלים בלי מזגן, והיתושים היו עוקצים אותנו בלי סוף, וכל יתוש..

שרה: (משלימה אותה) היה בגודל של חסידה.

רחל: מאיפה את יודעת?

שרה: כי רק שמעתי את זה 50 פעם לפחות.

רחל: כן כן מה שאת שומעת 50 מעלות היה בצל, אתם דור של מפונקים, קצת חם ישר מתחילים לבכות ולהתלונן.. אני כבר לא מדברת על הדור הצעיר יותר, נו… זה של אביב והחברות שלה, אלה אם אין להם את  כל הפיצ'פקס של מחשבים וטלפונים וכל מוצרי החשמל בחדר אז הם לא מוצאים את עצמם, אנחנו לא היה לנו אפילו..

שרה: (קוטעת אותה) חשמל…

רחל: נכון, וגם מקרר לא היה לנו, את קולטת, מי ידע בכלל מה זה…

שרה: (קוטעת שוב) טלוויזיה…

רחל: נכון, וגם לא היו לנו…

שרה: (קוטעת) תנור, ואת החביתות הייתם מטגנים על הסלעים בשטח מרוב שהם היו רותחים מהחום, ולכל אחד היה בקושי זוג נעליים אחד, ולמרות הכל הייתם שמחים ומאושרים, נכון???

רחל: (מהנהנת) כן, כן וגם…

שרה: (קוטעת) די אימא, כמה פעמים אפשר לשמוע את אותם הסיפורים, כמו תקליט שבור.. אלו היו זמנים אחרים אימא, אתם הקמתם את המדינה הזאת, באמת כל הכבוד, אבל די, אני כבר לא מסוגלת יותר לשמוע על הקומזיצ'ים, והצ'זבטים, ועל ריקודי המעגלים, די, בבקשה, מספיק! (תופסת את הראש)

רחל: (פגועה) מה יותר טוב לדבר על תסרוקות או על…

* לשימוש אישי בלבד
את המחזה ניתן לקבל ב׳האקדמיה לאמנויות הבמה׳ של דים אמור.

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים: רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים