דיאלוג גבר וגבר מתוך המחזה דוד וניה

האקדמיה לאמנויות הבמה

מאגר דיאלוגים

ilg;ui;guij;

 

 

דוד וניה

וניה: חם, מחניק, והמלומד שלנו יוצא במעיל, בערדליים, עם מטריה וכפפות.

אסטרוב : שומר על הבריאות.

וניה: אבל אשתו מקסימה. כמה שהיא יפה. לא ראיתי בחיים אשה יותר יפה.

(חולם) איזה עיניים… אשה מדהימה!

אסטרוב: וניה, ספר לנו משהו.

וניה: (בעצלות) מה אתה רוצה לשמוע?

אסטרוב: אין לך איזה חדשות בשבילנו?

וניה: לא, הכל ישן. אני בדיוק כמו שהייתי רק יותר גרוע, כי נעשיתי עצלן. אני לא עושה כלום, רק מקשקש כמו נודניק זקן. והציפור הזקנה שלי MAMAN, עם עין אחת בקבר והעין שנייה בספרים המלומדים שלה, ממשיכה לקרקר על האמנסיפציה של נשים, ולחפש בלי הרף שחר של חיים חדשים.

אסטרוב: והפרופסור?

וניה: הפרופסור יושב בחדר שלו מבוקר עד לילה וכותב:

מסכן הנייר! האיש הזה היה צריך לכתוב את הביוגרפיה שלו. הוא עצמו נושא מצוין לספר. פרופסור בדימוס, צנון מיובש עם מיגרנות וראומטיזם, וכבד נפוח מרוב קנאה… עשרים וחמש שנה האיש קורא וכותב על אמנות, כשאין לו מושג מה זה בכלל. עשרים וחמש שנה הוא לועס דעות של אחרים על ריאליזם, נטורליזם, ועוד איזמים כאלה. עשרים וחמש שנה הוא קורא וכותב דברים שהחכמים יודעים מזמן ואת הטפשים זה לא מעניין. עשרים וחמש שנה הוא מנסה לדרבן סוס מת. ואיזו חשיבות עצמית. ואיזה יומרה! ועכשיו, כשהוא פנסיונר, מסתבר שאף אחד בכלל לא שמע עליו. לא מוכר לא ידוע. ותסתכל עליו! מתהלך על פני האדמה כמו חצי אל!

אסטרוב: נראה לי שאתה מקנא בו.

וניה: כן, אני מקנא! תראה איזה הצלחה עם נשים! דון ז'ואן. אשתו הראשונה, אחותי, היתה בן אדם יפה, עדין, נשמה טהורה כמו השמיים הכחולים. היא אהבה אותו כמו שרק מלאכים טהורים יכולים לאהוב. החותנת שלו, אמא שלי, מעריצה אותו עד היום, היא ממש סוגדת לו… אשתו השנייה – יפהפיה, אינטליגנטית – ראית אותה – היא התחתנה איתו כשהיה כבר זקן והקריבה למענו את הנעורים שלה, את היופי שלה, את החופש שלה ואת הברק שלה. למה? מה היא קבלה בתמורה?

אסטרוב: היא נאמנה לפרופסור?

וניה: כן, לצערי.

אסטרטב: למה לצערך?

וניה: כי זאת נאמנות מזוייפת. לבגוד בבעל זקן שאת לא סובלת – זה לא מוסרי, אבל לחנוק את הנעורים האומללים שלך ולכבות כל ניצוץ של חיים – זה נחשב מוסרי.


*MAMAN – אימא.


* לשימוש אישי בלבד

את המחזה ניתן לקבל ב׳האקדמיה לאמנויות הבמה׳ של דים אמור.

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים