טיפים לשחקנים – הכנה לאודישן

 

 

מאת דים אמור

טיפים לשחקנים – הכנה לאודישן | איך להתכונן לאודישן


אחד המכשולים הגדולים ביותר עבור שחקנים מכל העולם, במיוחד עבור שחקנים מתחילים – הוא אי הידיעה כיצד מתכוננים לאודישן כמו שצריך.

במאמר זה נציג טיפים לשחקנים אשר מעוניינים להגיע לאודישן שמעניין אותם בצורה מקצועית יותר, ובכך ולעלות את הביטחון העצמי שלהם ולשפר את הסיכויים להתקבל אל הליהוק.


גם השחקנים הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם עלולים להתרגש לפני אודישן, זה טבעי , ואפילו הכרחי , אך אסור לתת להתרגשות להשפיע על הביצועים שלנו במהלך האודישן – כיצד עושים זאת ? בדיוק כך :

שליטה בטקסט, לא ב100%- ב200% !

ככל שנתרגל את הטקסט הדרוש מאיתנו יותר, ככה הסיכויים שלנו לא לחוות בלק אוטים וקשיים בזיכרון במהלך האודישן יהיו קטנים יותר.

קשיי זיכרון במהלך האודישן הם סיבה מספר 1 לאודישנים כושלים, השחקן יאבד את הביטחון בגלל שאינו זוכר את הטקסט ולעיתים אפילו יוותר על האודישן במהלכו.

השיטות לתרגול וזיכרון הטקסט הן מרובות, כל אחד מפתח לעצמו את הטכניקה היעילה ביותר עבורו, יש כאלה שבוחרים לתרגל את הטקסט עם חברים, ויש כאלה שמקליטים את עצמם במכשיר הסלולרי שלהם ומשננים את הכל לפני השינה ובשעות התרגול שלהם, הכי חשוב זה למצוא את השיטה שמתאימה לנו ולתרגל אותה על הצד הטוב ביותר.

התחברו לדמות.

החיבור לדמות הוא קריטי ביותר לתוצאה טובה יותר באודישן, לצורך העניין – יכול לקרות מצב כזה שבו שחקן מוכשר פחות משחקן אחר דווקא כן יצליח לקבל את התפקיד לאודישן בגלל שהתחבר לדמות טוב יותר, החיבור לדמות מקנה לנו חופש התבטאות טוב יותר ומכניס אותנו לתפקיד במהירות.

אל תשפטו לעולם את הדמות !

אג'נדות ודעות לכוד ואומנות לכוד – אם אתם מעוניינים לגלם תפקיד כלשהו ואתם מרגישים שאתם לא מסכימים עם האג'נדה שלה, הדעות שלה, או הדרך שבה היא מתבטאת ברמה כזאת שקשה לכם לשחק את התפקיד : אל תיגשו לאודישן.

אם אתם בכל זאת מתעניינים לגלם את הדמות, קחו את ההחלטה הזאת עד הסוף ותפרידו בין החיים הפרטיים שלכם ובין מה שהדמות מביעה.

תדאגו ללבוש ולהופעה שלכם

הגעה עם הופעה מתאימה היא דבר חשוב באודישן, יהיו אודישנים שבהם ילבישו אתכם בהתאם, ויהיו כאלה שלא – אתם בתור שחקנים תמיד צריכים להיות מוכנים עם הופעה המתאימה לסוג האודישן.


תשתחררו, אחרת זה לא יעבוד.

נכון, הלחץ תמיד יהיה גדול גם בזמן האודישן עצמו, אבל ברגע האמת אתם צריכים פשוט לשחרר ולא להעמיס את עצמכם במחשבות, אחת הגדולות של כל שחקן הוא היכולת להשתיק את הקול הפנימי שמזרים לו מחשבות של כישלון ושליליות, ולנצח אותו בזמן האודישן.


תהיו מוכנים לכל שינוי.

תצפו לכך שייתכן ויפתיעו אתכם, בין אם זה בתסריט, בין אם זה במצב רוח של הדמות, התנועות של הדמות, או כל דבר אחר – לעיתים יצפו ממכם לראות כיצד אתם מתמודדים עם מצבי לחץ ו"בלטמים".

תישנו טוב לפני כל אודישן

הוכח כבר אינספור פעמים עד כמה השינה תורמת לריכוז ולתפעול טוב יותר של הגוף, אם תשנו קצת לפני אודישן הביצועים שלכם יהיו פחות טובים, וזה מדעי!

הקפידו על שינה טובה של לפחות 7 שעות בלילה של לפני האודישן שלכם.

הקפידו על ארוחת בוקר מזינה.

אכילה נכונה גם תורמת לריכוז ולאיזון נפשי, הקפידו על ארוחת בוקר מזינה ביום של האודישן שלכם.

• הטיפים הללו ללא ספק יעזרו לכם להתכונן טוב יותר לאודישן, חשוב לציין שכל אדם מפתח לעצמו דרכי הכנה שונים מאדם אחר והדבר החשוב ביותר להתכונן לפי השיטות והרגלי ההכנה אשר מתאימים לנו בתור שחקנים.


לימודי משחק

הלימודים באקדמיה לאמנויות הבמה של דים אמור, מנוהלים בשיטה אישית:
איכות ולא כמות, רק 10 תלמידים בקורס. מה שמאפשר הנחייה אישית וצמודה .
הלימודים מעוברים בהנחיית מורים ושחקנים מהשורה הראשונה: דים אמור, נתי רביץ, דפנה ארמוני, ויקטור סבג, דליה שימקו, סשה דמידוב, בן סלע, ויטלי פוקס, רונה לי שמעון.
האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה. אין עוד מקום כזה בישראל.

שיעורים פרטיים
הכנה לאודישנים
פיתוח קול


להרשמה התקשרו :
טל': 077-5518861
נוסף:  050-3350753

בימי א'-ה'
בין השעות:  11:00-18:00

mail:info.academyart@gmail.com

כתובת: רח' המסגר 56, תל אביב – יפו .
אין עוד מקום כזה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים