מונולוג גברים מתוך איזון עדין

האקדמיה לאמנויות הבמה

ilg;ui;guij;

 

 


מחזה: איזון עדין

מאת: אדוארד אולבי
דמות: טוביאס


החתולה שלי… החתולה שהיתה לי… היא היתה שלי מזמן כשהייתי ילד… בטח היתה בת 15 או משהו כזה… חתולת רחוב… לא כל כך אהבה בני אדם, נדמה לי… תמיד כשהיו באים אנשים היא… היא היתה פשוט קמה ומסתלקת. אותי היא אהבה, ז"א, כשהיינו רק שנינו ביחד, לבד ראיתי שהיא מרוצה. היא היתה יושבת לי על הברכיים.
ואיך זה קרה אני באמת לא יודע, היא… כן, יום אחד הבנתי שהיא כבר לא אוהבת אותי. לא, זה לא נכון. יום אחד תפסתי שהיא הפסיקה לאהוב אותי זמן מה לפני זה.
פעם בערב, הייתי בבית לבד ופתאום הרגשתי בחסרונה. לא סתם שהיא לא היתה איתי באותו החדר, אלא שכבר מזמן היא לא היתה איתי ביחד…נגיד…מתבוננת איך אני מתגלח…כבר הרבה זמן, בערך..ולא הצלחתי לאמר כמה זמן. היא לא עזבה את הבית, אתם מבינים. ז"א היא כן עזבה אבל היא לא ברחה. זכרתי שראיתי אותה יוצאת מאיזשהו חדר או ישנה מתחת לאיזה כסא אבל… רק כשקלטתי שמשהו קרה, רק אז התממשו לי דברים שקרו קודם ושלא הבחנתי בהם.
היא לא אהבה אותי יותר. זה הכל פשוט וחלק.
ואני, אני ניסיתי לכפות את עצמי עליה. הייתי מכריח אותה לשבת לי על הברכיים אבל זה לא עזר, היא היתה בורחת כשרק יכלה.
אפילו לקחתי אותה לוטרינר אבל היא כבר לא אהבה אותי.
לילה אחד, ועכשיו כבר התעקשתי, אני נעלתי אותה איתי בחדר ועל הברכיים בפעם..בפעם ה-5 באותו ערב ואני ראיתי…אני ראיתי שהיא רק מחכה לרגע שתוכל לרדת אז אני אמרתי לה "לעזאזל שתלכי! את כן אוהבת אותי! אני לא עשיתי לך שום דבר!" ואני תפסתי בכתפיה וטילטלתי אותה והיא…היא שרטה אותי…חזק…וגם "הסססס! הססססס!" ככה היא עשתה לי. אז אני היכיתי אותה עם היד פתוחה על הראש…אני שנאתי אותה! שנאתי אותה!…ז"א לא כל כך..
כנראה שהכאבתי לה …היא הסתובבה איזה יום או יומיים ואז… אז…
אתם מבינים…בעצם לא היתה לזה שום סיבה.
אנחנו היינו חברים.

* לשימוש אישי בלבד. 


להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


 

נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים