מונולוגים גברים הנרי

ilg;ui;guij;

 

הנרי

מחזה: הדבר האמיתי
מאת: טום סטופארד
דמות: הנרי

אה, מה אני באמת חושב ??? טוב, טוב! באמת אני חושב שזה שאסיר כותב מחזות גרועים לא מוכיח שהוא השתקם.
וזה בטח לא מוכיח שאותו אסיר הורשע שלא בצדק. אבל, אפילו אם היתה בכך הוכחה – אני חושב שכל מי שחשב שנמאס לו מברודי לא ידע מאיסה מהי עד שהוא ישב בתיאטרון ויראה את האפילוג שלו. לא שיש סיכוי שזה יקרה, היות וזה כמעט ארוך כמו הקפיטל של מרקס וּבְקוֹשִי פי שניים מצחיק. ומעבר לכל זה אני חושב שאת מאכזבת אותי. אלוהים אנני, את מתחילה לעצבן אותי. קורה משהו מפחיד כשהופכים טיפשות לאידאולוגיה.
אני מסוגל להתמודד עם אידיוטים ואני מסוגל להתמודד עם ויכוח הגיוני אבל אני לא מסוגל להתמודד איתך. איפה מקל הקריקט שלי? (יוצא להול) ננסה גישה חדשה. (חוזר עם מקל הקריקט) תסתמי את הפה ותקשיבי. הדבר הזה שנראֶה כמו אלה מעץ, ( פאוזה).
מורכב למעשה מכמה סוגי עץ שחוברו בִּמְיוּמָנוּת רבה כך שכל העסק מתוח כמו רחבת ריקודים. זה נועד להכות כדורי קריקט. אם תעשה את זה נכון, הכדור ינוע מאתיים מטר בארבע שנית, ואתה בסך הכל נתת לו מכה והעפת אותו כמו שמעיפים פקק מבקבוק שמפניה, וזה נשמע כמו דג שקופץ במים (עושה רעש דומה בלשונו) מה שאנחנו מנסים לעשות זה לכתוב מקלות קריקט, כך שברגע שנעיף רעיון הוא… ינוע… (פאוזה).
עכשיו, מה שיש לנו פה זה גוש עץ, שמזכיר איכשהו בצורתו ומנסה להיות מקל קריקט, אבל אם תכי בכדור עם זה הכדור ינוע כחמישה מטר ואת תפילי את המקל ותקפצי לך בצעקות אווץ'! כשכפות ידייך תחובות מתחת לְבָתי השחי שלך.  זה לא יותר טוב בגלל שמישהו קבע שזה יותר טוב, או בגלל שזו מזימה של איגוד הספורט המקומי למניעת כניסת אלות זרות. זה יותר טוב בגלל שזה יותר טוב. ואם את לא מאמינה לי אני מציע שתנסי להכות בכדור עם זה ותראי בעצמך. 'אתה נער מוזר, בילי, בן כמה אתה?' 'בן עשרים ואחת אבל עברתי יותר בחיים משאת תעברי אי פעם'. אוווווווהה!  (מפיל את הטקסט ומתחיל לקפץ סביבו כשידיו תחובות בבתי שחיו – זועק אווץ). תראי- הוא לא יודע לכתוב. אני אצטרך לכתוב את זה בשבילו. אני לא יכול. יותר.

* לשימוש אישי בלבד


להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים