מונולוגים נשים כבר לא ילדה של אף אחד

ilg;ui;guij;

 

 

כבר לא ילדה של אף אחד

מחזה: כבר לא ילדה של אף אחד
מאת : בנצי אידיסיס
דמות: רחל גוטמן

גמבה!…
כמה נשיות, מיניות, פיתוי, עסיסיות, דם יש בירק המקומר הלוהט הזה, שמתחבר אצלי לזיכרון קרוב של אמא. גמבה אדומה – כמו תאנה בשלה, כמו דם של מחזור ראשון מסתירה בין קפליה תשוקה למגע של אם ובת – גמבה?!…(רחלי חוזרת על המשפט האחרון כמה פעמים ) הו חזרת – חשבתי שכבר לא תחזרי… שטבעת בשירותים… אל תדאגי, לא השתגעתי – אני סתם לחוצה. נשארו שבועיים עד האזכרה וכבר אמרתי לכל החברים של אמא שלי, אלה שעדיין בחיים, שיישארו אחרי הטכס באודיטוריום להצגה וכבר הזמנתי משפחה והמון חברים ותראי איפה אנחנו עומדות טוב! אפשר להמשיך!…שניה! שניה! שכחתי להראות לך משהו חשוב…(ניגשת לתיק ומוציאה ספל עם ידית שבורה) הבאתי את הספל של אמא שלי…כל בוקר, שנים, היא שתתה קפה או תה מהספל הזה – גם כשהידית נשברה, גם כשהוא נסדק, היא המשיכה להשתמש בו כאילו כלום… (ממששת את הספל, מריחה אותו) אולי מאה פעמים זרקתי אותו לפח והוצאתי אותו חזרה…אמא שלי! (פאוזה)
מה דעתך, אולי בסוף ההצגה אני אזרוק את הספל לפח זבל ואז אני אצא?!… מין אקט סמלי כזה… הבת סוף סוף מצליחה להיפרד ולהשתחרר מאימא שלה… הא?! (פאוזה קטנה), הנה משהו שבו אני לא דומה לאימא שלי – אני לא סובלת גמבה!… רוצה?.. לא זורקים אוכל…סיפרתי לך על נקודת החן שיש לנו בול באותו מקום?… (מראה לאורנה) הנה!…זה הסימן של אימא שלי שהולך אתי לכל מקום. היא דווקא שמחה – הנקודה המחברת הזו, השכפול הזה עשהלה טוב… (פאוזה דקה) ואני, ואני רק התפללתי שלא אהיה כמו אמא שלי… וזה היה הרבה לפני ששמעתי מישהו במכולת שאמר, שהטרגדיה האמיתית היא שכל הנשים נעשות דומות לאימא שלהן… את חושבת שאני דומה לאמא שלי אורנה?!? איך אני שונאת את עצמי שהתביישתי…אני נורא התביישתי באמא שלי. אימא שלי נראתה לי שמנה וגלותית. נעלה נעליי גולדה אורטופדיות כאלה ומעליהן חצאיות פליסה ארוכות…זוכרת את אימא של עליזה? איך היא הייתה גבוהה ומטופחת… היה לה בגד ים כמו בז'ורנלים הצרפתיים…
אוקיי ההפסקה נגמרה.יש לנו אזכרה עוד שבועיים !!!
* לשימוש אישי בלבד

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים