מונולוג גברים ביבר הזכוכית

האקדמיה לאמנויות הבמה

מאגר מונולוגים

ilg;ui;guij;

 

 

ביבר הזכוכית - טום

מחזה: ביבר הזכוכית

מאת: טנסי וויליאמס
דמות: טום


לא הלכתי אל הירח, הלכתי אל מקום רחוק הרבה יותר, שכן, הזמן, הוא המרחק הגדול ביותר בין שתי נקודות.
תקופה קצרה …  מאוד קצרה, כן תקופה קצרה לאחר אותו ערב, פוטרתי ממשרתי, בגלל שיר שכתבתי על גבי מכסה של קופסת נעליים. עזבתי את סנט-לואיס, ירדתי במדרגות החרום האלה, בפעם האחרונה. ומאותו יום הייתי מהלך בעקבותיו של אבא שלי.
ניסיתי למצוא על פני האדמה, את הדברים אשר עבדו לי בחלל. נדדתי הרבה, הערים חלפו על פני כעלים ברוח, עלים שנקרעו מן הענף בעודם ירוקים ובהירים, ייתכן והייתי עוצר בדרכי, אבל משהו רדף אותי.
הוא היה מופיע וחודר אלי פתאום, לופת אותי ומכווץ אותי כולי.
אולי היה זה שביב של איזו מנגינה מוכרת, ואולי רק משהו עשוי זכוכית שקופה ומנצנצת.
אולי, כשאני מהלך לי לאורך הרחוב בלילה, בעיר נוכריה, ועדיין לא מוצא לי ידיד, אני עובר ליד חלון ראווה מואר של חנות לממכר בשמין. חלון מלא וגדוש חפצי-זכוכית צבעוניים, בקבוקונים קטנים ושקופים, בצבעים עדינים כמו קשת בענן, שהתנפצה לפתע לרסיסים. ואז, לפתע פתאום, אחותי נוגעת בכתפי. אני מפנה את ראשי ומביט אל תוך עיני.
אה, לורה – לורה! ניסיתי לשכוח אותך, להשאיר אותך מאחורי גבי, אבל אני נאמן לך יותר משרציתי להיות.
אני מדליק לי סיגריה, חוצה את הרחוב, ממהר לקולנוע או למסבאה – אני מזמין משקה, מדבר אל הנוכרי שלידי. אני עושה כל דבר, כל דבר שבכוחו לכבות את הנרות שלך.
משום שהעולם היום מואר בגיציו של החשמל.
כבי את הנרות שלך נורה, והיי שלום!

* לשימוש אישי בלבד

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-17:00
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56, תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

לימודי משחק

הלימודים באקדמיה לאמנויות הבמה של דים אמור, מנוהלים בשיטה אישית:
איכות ולא כמות, רק 10 תלמידים בקורס. מה שמאפשר הנחייה אישית וצמודה .
הלימודים מעוברים בהנחיית מורים ושחקנים מהשורה הראשונה: דים אמור, נתי רביץ,דפנה ארמוני, בן סלע, ויטלי פוקס, יוסף אלון, דליה שימקו, מיכאל קייט, פאולו א.מאורה.
האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה. אין עוד מקום כזה בישראל.

שיעורים פרטיים
הכנה לאודישנים
פיתוח קול

נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים