מונולוג נשים מורה שגעון

ilg;ui;guij;

 

 

מורה שגעון

מחזה: מורה שגעון
מחזאי:רוברטו אטיאדה
דמות: המורה מרים
שלום וברכה לכולם, כפי שאתם בוודאי כבר יודעים אני המורה החדש שלכם, שמי המורה מרים. ועכשיו ילדים לפני שנתחיל אני רוצה להכיר אתכם, האם יש כאן מישהו שקוראים לו קדוש? משיח? בגין? אין? אתם בטוחים כי לפעמים אי אפשר לדעת. כן המנהל אמר לי שאתם כתה טובה, תענוג ללמד בכתה ממושמעת, אני מדבר ואתם עושים למשל, טוב למות בעד ארצנו למה? ככה! אני מבקש ללמוד את זה בע"פ עד מחר ובינתיים.
שקט, שקט, אני רוצה לשמוע סיכה שנופלת על הרצפה, נפלה, המורה מרים ילמד אתכם את עובדות החיים, לדוגמא: כל אחד ואחת מכם עומדים למות! אתה שם מאחורה שב כמו שצריך, אתה בשורה השלישית, תזדקף, תזדקף, אתה לא בגולה תזדקף, לשבת יפה להתיישר כולם, את שם בשורה החמישית..תסגרי את הרגלים שלך, את נמצאת בבית ספר ולא בשוק! המורה מרים רוצה שהשיעורים שהוא מעביר יהיו נעימים ככל האפשר,לכן, כל מה שתרצו אתם צריכים קודם כל לבקש רשות מהמורה מרים והמורה מרים לא מרשה לכם שום דבר! מי כאן מאונן!? קדימה קדימה ידיים באויר, יפה יפה, מי כאן לא מאונן?! להרים את היד, לא להתבייש, אתה שם לא מאונן? בא תקום כדי שכל הכיתה תראה אותך. אתה רוצה להגיד לי שאף פעם לא שחקת בבולבולוני? אף פעם אף פעם?! אז צא החוצהההה! קדימה קדימה. אני מבקש בפעם האחרונה שקט! אתם מטריפים אותי! המורה מרים לא רוצה להיות קשוח אתכם, כמובן שמי שלא יסתום את הפה שלו המורה מרים יסגור אותו כאן כל הלילה ויכריח אותו לכתוב חמשת אלפים פעם, כולם רוצים להיות המורה מרים.
העונשים שהמורה מרים נותן לכם הם עונשים חיוביים, זה ייתן לכם כוח להתמודד עם החיים, כל עוד אתם צעירים ויפים ורעננים, והחיים קשים, אין לכם מושג כמה החיים קשים, אתם חושבים שהמורה מרים הוא משוגע ונוירוטי? תגידו את זה! אתם רוצים שאצא מכלי נכון אתם רוצים שאני אצרח? (צועק !) אני לא יכול לבזבז את השיעור בצעקות עליכם, אתם לא תלמדו כלום מהצעקות שלי, אתם חייבים לצאת עם ידע בסיסי איך לשרוד את החיים! אויש כמה שאתם שום דבר מלבד זה שאתם כלום! כתה של סתומים! טוב ועכשיו אחרי שהשתחררנו קצת, בואו נתחיל.
תלמידים יקרים האדם צריך לדעת ולדעת כמה שיותר וזה בדיוק מה שהמורה מרים רוצה ללמד אתכם היום, כיצד הדברים עשויים ממה הדברים עשויים, הדברים עשויים בעיקר משמות תואר, הדברים הם גדולים וקטנים כבדים וקלים, מגוחכים ורקובים זקנים ואכזריים ויפים ואדומים כמו דם! תזכרו את זה ולא תהיינה לכם בעיות אף פעם. ואם אתם רוצים לדעת למה הדברים הם מה שהם, גם כאן מצא המורה מרים את התשובה. תואר הפועל, הכל בחיים זה פועל. לאהוב, לעזוב! לצחוק למחוק לשיר, לישון לאכול לפקפק לשחק להתחרט לציית לאבד לאחד לחרבן לעצבן לשכוח לברוח זה פועל לחיות זה פועל, זה פעולה (!),  לגמור זה פועל!!!!! הכל זה פועל אתם מבינים אותי או לא? בטח שלא כי אתם חבורה של דבילים! אתם רוצים לדעת מי עושה את הפעלים? השמות! השם אשם! השם הוא האשה! המורה מריים??? מריים? מריים?
השם אשם!!! מריים! 

* לשימוש אישי בלבד.


להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים