מונולוג נשים מתוך המחזה דוד וניה

האקדמיה לאמנויות הבמה

מאגר מונולוגים

ilg;ui;guij;

 

 

 

דוד וניה

מחזה: דוד וניה
מאת: אנטון צ'כוב
דמות: סוניה


לא מתאים לך. אתה בן אדם כל כך מעודן, הקול שלך נעים… יותר מזה, אתה… לא דומה לאף אחד שאני מכירה. אתה בן אדם יפה. אז למה אתה רוצה להיות כמו כל האנשים הרגילים ששותים ומשחקים קלפים?  בבקשה אל תעשה את זה, אני מתחננת. אתה תמיד אומר שבני אדם, במקום ליצור, מחריבים את מה שאלוהים נתן להם. אז למה להרוס את עצמך, למה? חבל, חבל, אני מתחננת, אל תעשה את זה.

פאוזה של 10 שניות ( אוסטרוב יוצא מהחדר).

(לעצמה) הוא לא אמר לי כלום… הנשמה שלו והלב שלו עדיין נסתרים ממני. אז למה אני כל כך מאושרת? (היא צוחקת מאושר) אמרתי לו: "אתה מעודן ואציל, יש לך קול כל כך עדין…"

אולי זה לא היה במקום? הקול שלו נעים כזה, מלטף… הנה אני מרגישה אותו באויר. כשדיברתי על אחותי הקטנה הוא לא הבין… (היא פוכרת את ידיה) אוי כמה זה נורא להיות לא יפה! כמה זה נורא! ואני יודעת שאני לא יפה, אני יודעת, יודעת…. ביום ראשון כשיצאתי מהכנסיה שמעתי כמה אנשים שדיברו עלי ואשה אחת אמרה: "היא טובת לב, נדיבה, חבל שהיא כל כך לא יפה". לא יפה…

פאוזה של 8-10 שניות ( ילנה לנכנסת )

(צוחקת) הפרצוף שלי בטח נראה עכשיו מטופש? נכון? למרות שהוא כבר הלך אני עוד שומעת את הקול שלו ואת הצעדים שלו, וכשאני מסתכלת בחלון החשוך, אני רואה את הפנים שלו. תרשי לי לדבר אתך על זה. אני לא מסוגלת להגיד את המלים בקול רם. אני מתביישת. את בטח חושבת שאני טפשה? תודי… נכון שאת חושבת? ספרי לי משהו עליו.

 (צוחקת) שעמום ועצלות הם מחלות מדבקות. תראי את דוד וניה, לא עושה כלום, הולך אחרייך כמו צל. גם אני מזניחה את העבודה שלי ורצה אלייך כדי לדבר. נהייתי כזאת עצלנית! הדוקטור היה בקושי מגיע הנה, עכשיו הוא מגיע כל יום. הוא הזניח את היערות, את החולים. את כישפת את כולנו כנראה.

* לשימוש אישי בלבד
את המחזה ניתן לקבל ב׳האקדמיה לאמנויות הבמה׳ של דים אמור.

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:00-17:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56, תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים