תקציר ביבר הזכוכית מאת טנסי ויליאמס

האקדמיה לאמנויות הבמה

מאגר מחזות

ilg;ui;guij;

 

 

ביבר הזכוכית

ביבר הזכוכית – טנסי ויליאמס

המחזה מספר על זכרונותיו של טום כשעוד גר עם משפחתו. טום היה אז עובד בחברה המאוחדת ליצור נעליים שבבית המסחר, זאת למרות חלומותיו לראות את העולם, אחותו לורה מספרת למשפחתה שהיא הולכת ללימודים כמו נערה רגילה אבל במציאות בעקבות מקרה משפיל שקרה לה בתחילת שנת הלימודים היא וויתרה על לימודיה והתחילה ללכת למוזיאונים ופארקים במקום, כבעלת מום קל ואכזבות שונות בחייה היא הפכה למסוגרת וביישנית. שניהם גרים עם אמם אמנדה שככל שהעליחה מתפתחת היא תולה יותר ויותר תקוות במחזרים שלדעתה עתידים לבקר את ביתה לורה, כפי שביקרו אותה בצעירותה. המשפחה עוברת תהפוכות רבות ביחסים בניהם ולבסוף טום מזמין לארוחת ערב חבר מהעבודה כדי שיקיר את לורה, ג׳ים אוקונור שמו. ג׳ים מנתח את. ומקור הבישנות של לורה ולבסוף מספר כי הוא כבר נשואי, לאחר שיוצא ומשאיר את כל הבית בתדהמה טום עוזב את הבית.

 

הנפשות הפועלות:

טום וינגפילד- המספר

לורה וינגפילד- אחותו של טום

אמנדה וינגפילד- אמם של טום ולורה

ג׳ים אוקונור- האורח של משפחת וינגפילד

תצהיר מאת: עידו לפידוס


האקדמיה לאמנויות הבמה של דים אמור

הטקסטים לשימוש אישי בלבד!
האקדמיה אוסרת :
לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט בכל דרך או אמצעי אלקטרוני ו/או אופטי או אחר כל חלק שהוא מהחומר.
שימוש מכל סוג שהוא בחומר ( טקסטים ) אסור בהחלט,
אלא ברשות מפורשת בכתב מהאקדמיה לאמנויות הבמה.


להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56 תל אביב יפו.


האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

 

 

נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים