מונולוג נשים איזון עידן

ilg;ui;guij;

 

 

איזון עידן

מחזה: איזון עדין
מחזאי: אדוארד אולבי
דמות: קלר 

אתה בכלל יודע איך זה להיות אלכוהוליק? אה ילד?
תדמיין שאתה מאוד חולה, טובי, כמו שהיית עם הבטן אז, אבל תדמיין שאתה חש כאילו כל המעיים שלך ירוקים, ומסריחים, ומתהפכים, ואתה חצי מת, והמוח שלך כל הזמן נכבה, ואתה בקושי יכול ללכת או לעמוד ואתה שונא. אתה שונא עם אותה מחלה ירוקה מסריחה שאוכלת לך את הקרביים. את עצמך, ואת כולם. שונא, ואיי ריבונו של עולם!! אתה רוצה אהבה, א-ה-ב-ה, כל-כך רוצה- להתרפק להתכרבל, אבל אתה שונא,שונאאא, ואתה שם לב שאתה נהיה יותר ויותר כמו חיה מדי יום… אתה נובח כמו כלב, ולופת כל מני דברים, ומחביא דברים ושוכח איפה החבאת אותם, ואתה מתרחץ הרבה פחות, מעדיף שירחצו אותך, ופעם פעמיים אפילו עשית במיטה ושכבת בה כי אתה לא יכול לקום, פשוט לא יכול לקום… תדמיין את כל זה. אתה לא כל-כך אוהב את זה, נכון, אה, טובי?
אז הלכתי פעם לכל מיני קבוצות – תמיכה של האלכוהוליסטים, בתור 'בדיקה', רציתי לראות אם אני יכולה? עמדתי לפני מורי ורבותי, והסתכלתי עליהם טוב טוב- והם כולם, מנסים כל- כך קשה, דם, יזע ואשמות ומעידות ואבדן. והייתה לי מן הצפה רגעית כזאת של חמלה וגועל, ופתאום שמעתי את עצמי אומרת, 'אני אלכוהוליסטית'. 'קוראים לי קלר, ואני אלכוהוליסטית'. ואז קדתי, והסתובבתי חזרה לכסא, ובום! זה קנה אותי- התשואות, הנוכחות הבימתית. איזו התחלה.
אני הלכתי, מה זה הלכתי, ועוד איך הלכתי, הלכתי בגדול! עד שתפסתי. איזה מכנה משותף אין לי עם האנשים האלה. שהם אלכוהוליסטים, ואני לא. שאני סתם הייתי שיכורה. שהם לא יכלו לשלוט על זה. אני יכולתי, ולא רציתי. שהם היו חולים, ואני פשוט. עשיתי דווקא. אבל מה, אני לא אלכוהוליסטית. אני לא ואף פעם לא הייתי!
* לשימוש אישי בלבד.

להרשמה התקשרו:

טל׳: 077-5518861
נוסף: 050-3350753
שעות הפעלות:
בימי : א׳-ה׳ בלבד
בין השעות:
10:30-18:30
קורס מתקיים:
רח' המסגר 56. תל אביב – יפו.

האקדמיה פועלת במרכז ת"א במיקום מושלם ונוח. מתכונת ההוראה הינה חדשנית ומודרנית המעניקה לכל סטודנט אפשרות לביטוי אישי ותמורה מלאה בכל רגע בשיעור. תוכנית הלימודים והמורים המבוקשים ביותר בישראל יצרו חווית לימוד אחרת שאותה ניתן להשיג בלעדית באקדמיה.
אין עוד מקום כזה בישראל.

מסלול לימודים

מידע למתעניין

בוגרים

גלריה

הרשמה

כתבו לנו


נבנה ע"י אנדלס בניית אתרי תדמית עסקיים